KOUČINK

"Dej člověku rybu a nasytíš ho na jeden den, nauč jej rybařit a nasytíš ho na celý život."

V tomto duchu bych rád vedl svůj koučink, pochopit své tělo nemusí být jednoduché. Je nutné mít určité množství informací, ty postupně aplikovat do života a na základě reakcí těla vyvozovat co pro Vás je a není vhodné.

Pro někoho můžou být problematické jisté druhy potravin, jinému nemusí dělat žádný problém, někdo přibere více po rýži než jiný po zmrzlině. Každý jsme originál a každý potřebuje něco jiného, není proto možné bavit se o stravování vhodném pro všechny. To je jeden z největších mýtů dnešení doby. Aby člověk prosperoval, je dobré najít svou cestu a po té se vydat. A s tím vám chci pomoct.

Není to sprint, je to běh na delší trať, ale ta cesta se na 100% vyplatí. Protože pokud se člověk stravuje intuitivně

  1. Nepotřebuje jídelníček - ví s jakými potravinami pracovat a může si uvařit co uzná za vhodné.
  2. Nemusí nic počítat a vážit - porci jídla odhaduje na základě aktuálních potřeb organismu
  3. Nemusí si striktně odpírat nezdravé potraviny - dokaže se dívat na svou stravu jako na celek a ví, kdy si může dopřát a kdy by naopak neměl, pokud chce minimalizovat dopady na zdraví.
  4. Jí přesně tak, jak potřebuje, aby byl zdravý, štíhlý a plný energie - Zdravé tělo, si přesně řekne, co potřebuje a jste to pravě Vy, kdo žijete ve svém těle, vy víte jak reaguje, Vy cítíte změny a Vy máte tu nejpřesnější zpětnou vazbu, přímo od Vašeho těla.

To je jen pár bodů proč si myslím,že by se mělo pracovat na celkové změně návyku a spíše než předepisovat, tak učit člověka, jaké jsou možnosti a cesty za zdravým, štíhlým, energickým a šťastným tělem. Více na toto téma v brzké době rozepíšu v článku.

Pokud Vás tato myšlenka zaujala, neváhejte mě kontaktovat pro případnou spolupráci. 

Budu se těšit.

                      Rosťa Híreš